Pedicure Kwasowy

PEDICURE KWASOWY
Innowacyjny wieloetapowy zabieg leczniczy czyli rozszerzona wersja pedicure klasycznego.

Zalecana seria 2-3 powtórzeń co 2-3 tygodnie.

Profesjonalny pedicure, w którym wykorzystujemy działanie 44% kwasów owocowych AHA i BHA

Dzięki specjalistycznej linii produktów podologicznych otrzymujemy doskonałe rezultaty w bardzo krótkim czasie.

Efekt po pedicure kwasowym utrzymuje się znacznie dłużej niż po pedicure klasycznym. Główną zaletą kuracji kwasami jest to, że skóra normalizuje swoją grubość, naskórek wolniej gromadzi się dzięki czemu twoje stopy, a zwłaszcza pięty, są gładkie i miękkie przez długi czas.

 

 

Jak przebiega pedicure kwasowy:

1) moczenie stóp w soli z kwasami AHA i BHA oraz z kwasem salicylowym. Ponadto sól jest źródłem mikro i makroelementów (wapnia, magnezu, sodu, potasu i innych). Rozpulchnia i rozluźnia zewnętrzną warstwę zrogowaciałego naskórka, pozwala na lepsze wchłaniane substancji aktywnych. Odświeża i oczyszcza, nawilża i wygładza. Już sama kąpiel stóp w ciepłej wodzie z solą rozluźnia i relaksuje. A to dopiero początek zabiegu 🙂

2) Po 10-15min kąpieli oczyszczająco zmiękczającej czas na nałożenie preparatu z kwasami na silnie zrogowaciałą, suchą, szorstką i zniszczoną skórę. Na tym etapie następuje stymulowanie, odnowa i regeneracja naskórka. Intensywne wygładzanie i niwelowanie pęknięć.

3) Następnie nadajemy kształt twoim paznokciom oraz usuwamy skórki, odciski, modzele. Tak jak ma to miejsce w klasycznym pedicure.

 

 

4) Usunięcie zrogowaciałego naskórka – w dużej mierze jest już naturalnie złuszczony kwasami. Dla uzyskania lepszego efektu możemy wygładzić stopy frezarką.

 

 

5) Najprzyjemniejsza część zabiegu – Masaż. Jest wykonywany na kremie z kwasami AHA i BHA. Jest on niezwykle przyjemny i wprawi Cię w stan głębokiego relaksu. Ponadto ma korzystny wpływ na ludzkie zdrowie, pobudza krążenie i przyczynia się do oczyszczania organizmu z toksyn.

 

6) Hybrydowe malowanie stóp – opcjonalnie. Lakier hybrydowy jest niezwykle trwały. Paznokcie u stóp rosną wolniej niż u dłoni dzięki czemu będą one piękne i błyszczące przez 6-8 tygodni.

 

Leave a Comment