Pielęgnacja twarzy powinna wejść w nawyk każdej osobie, która chce się cieszyć zadbaną skórą. Wyjątkowo trudne zadanie stoi przed osobami posiadającymi skórę wrażliwą, płytko unaczynioną. Na szczęście, nawet one mogą w odpowiedni sposób zatroszczyć się o skórę. Muszą tylko zainwestować w odpowiednie kosmetyki, które wzmacniają kruche ściany naczyń krwionośnych i zapobiegną ich pękaniu.
Jaki powinien być krem do skóry płytko unaczynionej?
Cera płytko unaczyniona ma to do siebie, że jest wrażliwa, a nierzadko także dotknięta rumieniem. Pojawia się on przede wszystkim na skutek pękania naczynek krwionośnych. Niewłaściwa pielęgnacja twarzy płytko unaczynionej może zwiększać ryzyko pojawienia się w przyszłości trądziku różowatego. Wydaje się zatem, że konieczny jest zakup kremu na dzień o wszechstronnych właściwościach. Przede wszystkim, powinien on wykazywać działanie:
- nawilżające,
- kojące podrażnienia,
- przeciwzapalne,
- uszczelniające ściany naczyń krwionośnych.
Formuła kremu do twarzy dla cery naczyniowej musi być lekka. W przeciwnym razie mogłoby dojść do zapchania porów i pojawienia się nieestetycznych niedoskonałości, na które skóra naczynkowa jest dość mocno narażona. Kremu należy używać każdego dnia, najlepiej o poranku oraz wieczorem. Przyniesie to najbardziej optymalne rezultaty. Jeśli na skórze widoczne jest zaczerwienienie, bezpośrednio po zastosowaniu kremu na dzień, można użyć podkładu. Doskonale, jeśli będzie on zawierał zielone tony, które zniwelują widoczność rumienia. Sprawdź ofertę kremów na stronie firmy Aderma.
Jaki płyn micelarny i żel do twarzy wybrać?
Kosmetykami, w które warto zainwestować są także płyn micelarny oraz żel do twarzy. Jeżeli chodzi o ten pierwszy, najważniejsze jest to, aby nie doprowadzał do podrażnień oraz pieczenia skóry. Nie może również powodować uciążliwego świądu. Zadaniem płynu micelarnego jest wstępne usunięcie makijażu. To jednak zdecydowanie za mało, aby pozbyć się wszelkich pozostałości kosmetyków kolorowych. Należy zatem umyć twarz żelem, unikając intensywnego pocierania skóry. Alternatywą dla żelu myjącego jest mleczko bądź pianka. Bez względu na rodzaj kosmetyku, warto pokusić się o kupno takiego, który ma naturalny skład. Będzie on skuteczny oraz wyjątkowo bezpieczny.
Czy można stosować peeling w przypadku cery naczyniowej?
Wiele osób posiadających skórę płytko unaczynioną obawia się, że stosowanie peelingu w ich przypadku jest niemożliwe. Czy na pewno? Otóż okazuje się, że jak najbardziej można, a nawet trzeba używać peelingu. Błędem jest jednak kupno peelingu ziarnistego. Mowa tu zarówno o peelingu drobnoziarnistym oraz gruboziarnistym. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup peelingu bazującego na enzymach. Mowa tu rzecz jasna o bromelainie oraz o papainie. Wykazują one właściwości matujące, złuszczające oraz rozjaśniające. Peelingi enzymatyczne mogą mieć zarówno postać żelu, jak i proszku. Ten ostatni należy przed użyciem rozmieszać z wodą bądź wybranym hydrolatem. Skórze płytko unaczynionej pomóc mogą także maseczki. Mowa tu chociażby o maskach na bazie alg. Maski algowe, zwłaszcza te typu peel-of wydają się wręcz stworzone dla skóry płytko unaczynionej. Mają działanie wzmacniające, a także przeciwzapalne i wyrównujące koloryt naskórka. Można śmiało stosować je w ten sam dzień co peeling enzymatyczny. Alternatywą dla nich są maseczki na bazie glinek. W przypadku skóry wrażliwej należy sięgać po glinkę białą bądź też po glinkę różową. Glinka zielona może bowiem okazać się zbyt mocno oczyszczająca. Jest ona dedykowana raczej osobom posiadającym skórę tłustą, z trądzikiem.