Mikrodermabrazja diamentowa Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów odnowy skóry. Nie ma w tym nic dziwnego gdyż mogą z niej korzystać kobiety, mężczyźni oraz młodzież o rozmaitych typach skóry. Jest metodą rozjaśniającą i odświeżającą wygląd skóry. To całkowicie bezpieczna, mało inwazyjna metoda mechanicznego złuszczenia naskórka i oczyszczenia skóry.
Z reguły zabieg wykonuje się w okolicy twarzy, często jednak przeprowadzany jest w obrębie pleców lub rozstępów.
Mikrodermabrazja diamentowa krok po kroku
Zabieg przeprowadzany za pomocą głowicy diamentowej, która mechanicznie ściera zrogowaciałe warstwy naskórka. Głowice różnią się między sobą średnicą oraz wielkością mikroskopijnych ziaren pyłu diamentowego. Wbudowana specjalna pompa zasysa skórę do określonej głębokości, a w wyniku kontaktu skóry z głowicą dochodzi do złuszczenia się martwego naskórka. Przeprowadzająca zabieg Pani kosmetolog nieustannie kontroluje głębokość zasysania i ścierania więc nie ma obawy o ewentualne podrażnienia. Ruchy głowicą wykonywane są według określonego schematu, co gwarantuje dokładne usunięcie warstwy rogowej naskórka. Warstwa wierzchnia skóry zostaje oczyszczona z martwych komórek, a także oczyszczone zostają pory skórne znajdujące się w jej obrębie. Po stopniowym usuwaniu wierzchnich warstw naskórka do warstwy podstawnej (tej położonej najgłębiej) dociera impuls, który indukuje przyspieszenie podziałów komórkowych i tworzenie nowych, zdrowych komórek. W obrębie tkanki podskórnej dochodzi do poprawy krążenia skórnego i ogólnego ukrwienia skóry. W efekcie cera jest gładka, dobrze napięta, a jej barwa nabiera zdrowego kolorytu
Dla kogo jest zabieg?
Zabieg polecany jest dla osób, u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, mikrodermabrazja spłyca zmarszczki i drobne linie ( nie zredukuje ich całkowicie). Zmniejsza nieestetyczne przebarwienia skóry, usuwa zmiany pigmentacyjne jak również sprawdza się w walce z trądzikiem pospolitym (grudkowym lub zaskórnikowym). Gdy widzisz, że twoja skóra jest sucha, wiotka, szorstka, tłusta ma rozszerzone pory ten zabieg na pewno jej pomoże.
Zastosowana na rozstępy, ale tylko świeże, może poprawić ich wygląd lub częściowo je usunąć.
Coraz częściej stosujemy mikrodermabrazję na plecy, aby zmniejszyć łojotok i usunąć wszelkie zaskórniki i wypryski.
Jakie są efekty po mikrodermabrazji?
Zaraz po zabiegu skóra jest tkliwa i zaczerwieniona. Jednak dolegliwości szybko ustępują, najpóźniej na drugi dzień. Po zabiegu nakładamy specjalną maseczkę odżywczą, by skóra mogła się zregenerować. Dodatkowo wykonujemy przy tym masaż, który pobudza do tworzenia nowych komórek, a także doskonale relaksuje.
Mikrodermabrazja znacząco poprawia strukturę, koloryt i elastyczność skóry. Już po pierwszym zabiegu zmiany są widoczne, jednak dla lepszego efektu zabieg należy wykonać w serii 3 co 2-4 tygodnie. Wszystko jednak zależne jest od rodzaju naszej skóry oraz miejsca poddanego zabiegowi. Inaczej zareaguje cera, a inaczej zachowa się skóra pleców czy pośladków.
Jakie są przeciwwskazania?
Z mikrodermabrazji nie mogą skorzystać osoby, u których występują stany ropne na powierzchni skóry, trądzik różowaty, choroby wirusowe, bakteryjne lub doszło do przerwania ciągłości skóry.
Mikrodermabrazja jest niesamowicie popularną niechirurgiczną techniką odnowy skóry.
Uwaga! Zabieg ten stanowi idealne połączenie z zabiegiem kwasami chemicznymi lub mezoterapią mikroigłową.